neúčast:
30
31

Basket, aneb další­ ze série vánoční­ch turnajů VUT, 14.12.2010

V hale na Purkyňce jsme se sešli ve složení eF, erik, mira, vechys, géčko a zaza. Naštěstí se hraje jen v pěti lidech, a tak jsme výjimečně měli i jednoho ke střídaní. Doufali jsme, že tak v klíčových fázích turnaje budeme mít silově navrch. Ale...

K první zápasu jsme nastoupili velice sebevědomě, jelikož proti nám nastoupil tým složený "pouze" ze žen. První poločas, který trval 7 minut, jsme také vyhráli s přehledem 8:2, a to nás utvrdilo v našich kvalitách. Jenže nástup do druhého poločasu byl tragický a soupeřkám se dařilo na co sáhly a tak náš náskok rychle klesal, až najednou bylo vyrovnáno na 10:10. A jelikož naše taktika betonu nevyšla, prohráli jsme 10:14. Možná je to jen můj dojem, ale trošku nás nejspíše ovlivnila šikana ze strany soupeřek, které nás nazvaly fotbalisty, a to my rozhodně nejsme!!

Po jedno zápasové pauze vyplněné rozborem a plánováním taktiky na další "špíly", jsme nastupovali k dalšímu zápasu. Tentokrát proti multikulturnímu týmu složeného ze slovensky a rusky hovořících hráčů. I v tomto zápase jsme měli herně navrch a vyhráli jsme první poločas. Bohužel v druhém se nejspíše u většiny z nás začaly projevovat náznaky vyčerpání z mnoha absolvovaných turnajů za poslední dny. To vedlo opět k našemu naprostému střeleckému i obranému vyhoření v posledních minutách zápasu a tím pádem také k další prohře na turnaji.

Po další krátké pauzičce jsme nastupovali k poslední bitvě ve skupině, která už nemohla příliš změnit na našem umístění v tabulce a tak jsme šetřili síly na boj v play-off. Tento zápas jsme tedy také prohráli.

Nyní nás čekal nejdůležitější zápas turnaje, a to proti vítězi druhé skupiny. Před tímto zápasem nás čekala delší pauza. Proto jsme důkladně plánovali taktiku a zvedali morálku v týmu. Bohužel jsme se vrátili zpátky na zem ihned po vhození míče do hry. Soupeř nejen, že nás převyšoval výškově, ale především herně, což jsme absolutně nečekali. Bohužel se nám, narozdíl od hráčů protivníka, nedařilo vůbec smečovat. Vechys ve snaze zabránit jednomu projití až do našeho koše byl odhozen a v domnění, že to byl faul, se ho dožadoval. Byl však překvapen tím, že se jednalo o jeho faul a tudíž další změnu skóre u protivníka. Zničeni fyzicky i morálně, jsme dohráli druhý poločas v exhibičním stylu, zatleskali a popřáli soupeři vše nejlepší v dalších fázích turnaje a odebrali jsme se domů. Tentokrát i bez klasického rozebrání chyb v některém tréninkovém centru v okolí.