účast:
17
18

RWE Okolobrna, 8.5.2011

Někteří z nás neměli v neděli dopoledne nic lepšího na práci, než jít poměřit sílu a vytrvalost nohou při závodu horských kol na 32 či 64km. Pod hrad Veveří přijel erik a yago pohodlně károu, zatímco vechys se při parkování objevil už značně přetrénován cestou z domova na svém bicyklu, u kterého se rozhodl, že je lepší ušetřit pár gramů na váze kola než mít odpruženou vidlici.

Vyplnění přihlášek proběhlo v poklidu, pouze nazvat závod 32km „sprint“ a 64km „půlmaraton“ se našim borcům zdálo přehnaně odvážné. Erik poradil Yagovi, jak sehnat helmu jinak než si koupit novou. Proběhl tedy telefonát Zazovi a za 20 minut už ani Yagova hlava nebyla bez pokrývky. Start se posunul o 10 minut a to pro nás z nepochopitelných důvodů. Startovat proti autobusu MHD nemůže přece nikomu vadit.  Nikdo z našich se nechtěl přes půl hodiny mačkat pod startovním obloukem kvůli vyhrané první stovce, tak jsme se seřadili klasicky na chvost.

Závod byl konečně odstartován. Všichni se začali prodírat kupředu skrz necelých 300 závodníků. Bohužel prvních cca 6 km bylo jen do kopce, tak se nám nepovedlo dostat na první příčky. Kopec nejlépe zvládnul Yago, náskok měl veliký a mohl si po klidné jízdě kolem okruhu a nějakého rybníku v Žebětíně vychutnat občerstvovací pauzu. Jaké bylo překvapení, když po 2 banánech a u 3. pomeranče se z lesa vynořil Erik, pochvalujíc si svou formu. Naštěstí zastavil také, asi aby nebyl ve výhodě. Při odjezdu z občerstvení ho zahlédl i přijíždějící Vechys. Erik stáhl Yaga při sjezdu pod Kočičák na několik málo metrů. Netušil ale kolik sil se ještě skrývá v Yagových nohou. Po závěrečném nebezpečném sjezdu následoval dojezd do cíle.

Yago dojel na 72 místě v čase 1:44. Při konzumaci dalších banánů a pomerančů netrpělivě vyhlížel Erika. Ten se za několik málo minut objevil a výletním tempem projel cílem. Jaké bylo překvapení, když za pouhých 20s proletěl cílem i Vechys. Jejich čas byl 1:48 a obsadili 78 a 79 místo.

Vechys byl se svým výkonem spokojen, ve srovnání s loňskem rozhodně svůj čas vylepšil. Yago udržel průměr, zato Erik zaznamenal drtivý propad startovním polem. Nechápali jsme proč, mapy předem doma zkoumal a stejně to jel celé, asi nabral na poctivosti.