ŽLM cyklistická časovka
účast:
17

Xtrial Vysočany, 23.7.2016

Jelikož již Velké Dářko klepe na dveře, tak se pár členů sportovního klubu Meteor rozhodlo trošku potrénovat a jejich sobotním cílem se stal 19.ročník triatlonu ve Vysočanech.

JoErikem nasedli na kola už kousek za Brnem, aby se před závodem zahřáli na dostatečnou závodní teplotu. Lampa, o hodinu spánku více posilněná, naložila půjčené horské kolo a nasedla do svého bílého auta.
Kousek před velebnou vesničkou Vysočany se jejich cesty střetly. Do startu lidového závodu (150m-8km- 2,5km) již moc času nezbývalo, ale Erik se svou holkou s ledovým klidem prošli registrací, depem až k nedalekému rybníčku s brutální rezervou 2 minut od plánovaného času startu prvního závodu. Plavání jim šlo skvěle a v davu sportovců se na břeh dostali oba ve velmi dobrém čase, ale nejtěžší disciplínou se stalo depo, protože obléknutí Meteor dresu na mokré tělo je nadlidský výkon. Jojo i Erik všechny disciplíny zvládli s přehledem, pouze kolo Johys závodní tempo nevydrželo a někam ušlo. Místo pozávodní euforie a pózování před fotografii se tedy museli věnovat opravě protrhlé gumy. Bez potřebného nářadí to byl úkol nadlidský, naštěstí se našel hodný culíkatý mechanik, který poskytl kolu první pomoc. Děkujeme velice.

Lampa rozhodnutá se usportovat k smrti se zaregistrovala do závodu delšího (700m-15km-5km). Z vody nevylézala poslední, ještě ji na kole pár zdatnějších předjelo, ale závěrečný běh si již plně užila a předběhla pár triatlonových specialistů.

Nutno zmínit, že výsledky těchto tří triatlonistů nebyly na letošní premiéru nejhorší. Erik byl celkově 5. muž, Jo i se svou kámoškou kýlou a vyfouklou gumou 7. žena a Lampa v druhém závodě jistila zadní pozice, ale v kategorii byla nakonec 5.

Závěrem nutno podotknout, že se jednalo o pěkný závod plný příjemných a dobře namladěných lidí.

Jediným minusem byly pouze pánské sprchy v cíli závodu, ale to Lampu nezastavilo se v nich umýt. Odměnou všem byla perníková medaile. Ještě k tomu Erik se svou holkou za zdolání dlouhé cesty na místo závodu obdrželi svíčkovou ala „Kačis“.