16.06.2024
ŽLM cyklistická časovka
účast:

Běh Soběšickou muldou, 20.6.2017

Ani třicetistupňová vedra neodradí nejaktivnější členy SK/BK Meteor Brno od jejich oblíbené činosti, čímž není válení se na koupališti, ale běh. Tentokráte se běželo z Lesné kolem Soběšic a údolím zpět. Trasa to byla krásná, celá lesem, jen ty kopce před Lesnou daly všem zabrat.

Stejných nadšenců pro tento závod se našlo velké množství, přesněji 4 pánové a 2 dámy. Před strartem oba členové Meteoru stihli své předstartovní rituály, Marťáskovi stačilo křoví, Yago potřeboval dovezenou kadiboudu. Nervozita či vedro bylo na potu závodníků vidět již před startovním výstřelem. Samotný běh byl zajímavý akorát prudkými výlezy do kopců a Yagovými zastávkami na pití po prvním kole a následném uvolnění močového měchýře. Když poté za sebou uslyšel funění a dusot musel se strachy ohléhnout, co že je to za ním za zvíře. Přehodnotil přístup k závodu z indiánského běhu do permanentního klusu a Marťáska zase velmi rychle setřásl.

V cíli po 7,3km byl Yago první v čase 39:26 a na druhém místě Marťásek 41:41. Yagovy pocity v cíli byly rozporuplné, radost z jeho prvního běžeckého vítězství se mísila s tragickým průměrným tempem 5:40 min./km. Vše se zlepšilo s předáním vítězné bomboniéry, která naštěstí měla uvnitř plastovou vaničku a všechny čokoládové mořské plody se krásně slily do roviny.

Po závodě se oba naši běžci přesunuli umýt si svá zpocená těla na Riviéru, kde se připojili k Meteoráckým neběhavcům.